קצת על לידיה סיון מדריכה טיולים מרוקו

par lydia sivane  -  13 Janvier 2021, 17:13

קצת על לידיה סיון מדריכה טיולים מרוקו

בשני העשורים האחרונים לידיה סיון גרה לפרקים במרוקו ומדריכה טיולים אליה.  

בראשית שנות האלפיים עברתי לגור במרוקו, חייתי במשך עשור בכפר קטן של נוודים בסהרה המרוקאית, שם חייתי לצד שבטי הנוודים הטוארגים, ליוויתי אותם בחייהם, גרתי לציידם בבתי הבוץ והקש וראיתי את השינויים העוברים עליהם כחברה מסורתית בעידן המודרני.

מתוך הלמידה של כללי התרבות המקומית , הקודים המשפחתיים, הנופים והאסתטיקה יצרתי רבים מציוריי שהוצגו בתערוכות במרוקו, ישראל וצרפת.

בתקופה בה חייתי במרוקו הגעתי אל הכפרים הנידחים והאותנטיים ביותר שם נהנתי מהחוויה הבלתי אמצעית -  מפגש עם העם המרוקאי על גווניו השונים , החיים בכפר, המטבח המקומי, המוזיקה והשפה. הגעתי לפינות חמד ונופים נסתרים ומרהיבים באטלס , בסהרה ובסביבה העירונית.

 זו בדיוק החוויה אותה אני רוצה לחלוק ולשתף בטיולים אותם אני מדריכה - חווית הגילוי והמגע הישיר , הסודות הכמוסים של מרוקו - לצד מרוקו הקלאסית.

בשנותי במרוקו העמקתי בהבנת ההיסטוריה היהודית שלה - חיים משותפים של שני העמים לאורך מאות שנים של התפתחות ותרומה הדדית, יחסי שכנות טובים וגיבוש מורשת משותפת עשירה ומגוונת, חכמת חייהם המשותפת של גדולי השליטים המוסלמים וגדולי מנהיגי ורבני הקהילה היהודית . למדתי את מרוקו עצמה - מדינה מכילה ומקבלת, בעלת עושר תרבותי אדיר, שבא לידי ביטוי באדריכלות, בחיי הרחוב, במוזיקה, באסתטיקה ובמטבח. 

אני מזמינה אתכם לחווית טיול אישי - כזה שמגיע אל המקומות המיוחדים ביותר והאישיים ביותר - נבנה יחד מסלול טיול בלתי נשכח שישלב היסטוריה, תרבות , מורשת ושורשים.

 

 

 

Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :